The magic world of ShadowHood
Добре дошли,
Вие попаднахте в магическото училище Шадоухуд. За да прекрачите прага и да се забавлявате изпълнете четири стъпки :
1. Регистрирайте се.
2. Прочетете правилата.
3. Създайте си неповторим герой.
4. Забавлявайте се !

От Екипа
The magic world of ShadowHood
Добре дошли,
Вие попаднахте в магическото училище Шадоухуд. За да прекрачите прага и да се забавлявате изпълнете четири стъпки :
1. Регистрирайте се.
2. Прочетете правилата.
3. Създайте си неповторим герой.
4. Забавлявайте се !

От Екипа
The magic world of ShadowHood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сайт за вампири, върколаци, вещери/ци, магьосници, феии, зооморфи и др.
 
ИндексПорталПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Гласувайте за нас
BGtop Гласувай за мен в BGTop100.com RealTop.net Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Времето
Налудничави идеи ;) Beautiful_Nature-150x150 Приятно слънчице изгря навсякъде.Очаква се времето да се запази хубаво и сравнително топличко след тези студове..Ще подухва лек ветрец и не се очакват валежи.Радвайте се на меката зима докато можете.Времето може да се влоши изведнъж,а снегът лесно се топи.И внимавайте с ледът по пътищата.Не искаме инциденти нали така? :)
Трейлър
Poll
Харесва ли ви новия дизайн? :)
Да.
Налудничави идеи ;) I_vote_lcap81%Налудничави идеи ;) I_vote_rcap
 81% [ 44 ]
Не.
Налудничави идеи ;) I_vote_lcap19%Налудничави идеи ;) I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Общо гласове : 54
Latest topics
» Момичета срещу момчета
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeНед Юни 07, 2020 2:16 pm by Алдур

» Една буква,5 думи
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeПон Юни 01, 2020 7:21 pm by Константин Кастанеда

» Домът на Алдур и Болинтар
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeПет Май 29, 2020 7:49 pm by Урика

» Fuck or Pass
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeСъб Май 23, 2020 3:38 pm by Урика

» Болница "Mercy West"
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeНед Май 10, 2020 6:37 am by Урика

» Парк"Ривърти"
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeСъб Май 09, 2020 8:22 pm by Урика

» Търся си някои за РП?
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeПон Май 04, 2020 7:37 pm by Урика

» Гласуване в БГ Топ
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeВто Ное 08, 2016 4:59 pm by Александер Барис

» Каква професия подхожда на предишния?
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeЧет Авг 20, 2015 12:59 pm by Изабела

» Колко % ?
Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeЧет Авг 20, 2015 12:58 pm by Изабела

500 кучета се нуждаят от 1 SMS
Екип
Брояч
free counters
Top posters
Клеър Монгомъри
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Саманта Такър
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Isabelle Stromberg
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Тран Дюбос
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Том Милс
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Харпър Дейл
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Алекса Рен
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Selene
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Силвия Томсън
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Виктория Монгомъри
Налудничави идеи ;) I_vote_lcapНалудничави идеи ;) I_voting_barНалудничави идеи ;) I_vote_rcap 
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 36, на Съб Сеп 16, 2023 5:34 am

 

 Налудничави идеи ;)

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Саманта Такър
Students
Students
Саманта Такър


Брой мнения : 3788

Налудничави идеи ;) Empty
ПисанеЗаглавие: Налудничави идеи ;)   Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeСъб Фев 25, 2012 3:04 pm

Видях много наистина безсмислени теми, така че е време и за моята "гениална" темичка точно тук.Реших да я направя, тъй като от няколко дни една тема направо ме завладя.Четя книга на Тери Пратчет от поредицата романи за Смърт, Света на Диска.Книгата е със заглавие "Крадец на време" и е последната пряко свързана с героя Смърт.Не съм чела доста от Света на Диска, но доколкото знам, Пратчет постоянно засяга темите за пространство и време.
Книгата направо ме обсеби и след три вечери сънища свързани с нея, споделих с брат си, който всъщност бе виновника да започна да чета книгата.Разказа ми за един опит, който също толкова ме обсеби както и книгата.Опитът е известен като "Котката на Шрьодингер", и ето как е описан.
В една затворена кутия се поставя котка. В кутията има уред, който съдържа отровен газ и радиоктивно ядро. Вероятността това ядро да се радпадне в рамките на един час са изчислени точно на 50 %. Ако ядрото се разпадне отровният газ излиза и котката ще умре. Квантовата механика излиза със следното решение на този парадокс - ако ядрото не се наблюдава, то в рамките на този час - котката е едновременно и жива, и мъртва, защото и двете състояния са еднакво възможни.
Налудничави идеи ;) Schrdinger_cat
Тук се засяга и възможността за паралелни вселени.Това наистина ми се вижда интересно, но което повече ме заинтригува бе един цитат който прочетох в същата статия, за изказване на Айнщайн.
"Различията между минало, настояще и бъдеще са само една ужасно настойчива илюзия"
Пратчет също споменава, че миналото не е действителност, а просто спомен за събитието и времето.В книгата се говори също така, за едни монаси, който управляват и насочват времето, както се изразява самият автор.Те вярват, че вселената се разрушава и пресътворява всеки миг, затова никога нищо не е същото каквото го виждаш сега.Въздухът, който дишаш в този момент е съвсем различен от въздуха, който си дишал преди само момент.
Не разбирам на къде точно бия или защо въобще си мисля всички тези неща, но просто не ме оставят няколко дни вече и реших че биха били интересни и за вас.Дайте мнението си за това с опита на Шрьодингер и това, за което Пратчет говори в книгата си, а именно че времето е толкова самостоятелно, че би могло да го наречем "живо".
Върнете се в началото Go down
Клеър Монгомъри
The Big Boss
The Big Boss
Клеър Монгомъри


Брой мнения : 4708

Налудничави идеи ;) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Налудничави идеи ;)   Налудничави идеи ;) I_icon_minitimeНед Фев 26, 2012 10:32 am

Интереснно.
Всъшност на мен ми хресва,но това с котката ме пообърка...Малкчо се изкушявам (или може би не) да го пробвам с Клео когато е непослушна,но не ми се иска котката ми да е хем жива хем мъртва...,но всичко това е интереснно...Знаеш ли,че ще трябва май да ми метнеш тая книга по посока София.
Върнете се в началото Go down
 
Налудничави идеи ;)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
The magic world of ShadowHood :: Друго :: Свободна зона :: Флууд на воля :: Дискусии-
Идете на: