The magic world of ShadowHood
Добре дошли,
Вие попаднахте в магическото училище Шадоухуд. За да прекрачите прага и да се забавлявате изпълнете четири стъпки :
1. Регистрирайте се.
2. Прочетете правилата.
3. Създайте си неповторим герой.
4. Забавлявайте се !

От Екипа
The magic world of ShadowHood
Добре дошли,
Вие попаднахте в магическото училище Шадоухуд. За да прекрачите прага и да се забавлявате изпълнете четири стъпки :
1. Регистрирайте се.
2. Прочетете правилата.
3. Създайте си неповторим герой.
4. Забавлявайте се !

От Екипа
The magic world of ShadowHood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сайт за вампири, върколаци, вещери/ци, магьосници, феии, зооморфи и др.
 
ИндексПорталПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Гласувайте за нас
BGtop Гласувай за мен в BGTop100.com RealTop.net Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Времето
Али Конди - Подборът” Beautiful_Nature-150x150 Приятно слънчице изгря навсякъде.Очаква се времето да се запази хубаво и сравнително топличко след тези студове..Ще подухва лек ветрец и не се очакват валежи.Радвайте се на меката зима докато можете.Времето може да се влоши изведнъж,а снегът лесно се топи.И внимавайте с ледът по пътищата.Не искаме инциденти нали така? :)
Трейлър
Poll
Харесва ли ви новия дизайн? :)
Да.
Али Конди - Подборът” I_vote_lcap81%Али Конди - Подборът” I_vote_rcap
 81% [ 44 ]
Не.
Али Конди - Подборът” I_vote_lcap19%Али Конди - Подборът” I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Общо гласове : 54
Latest topics
» Момичета срещу момчета
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeНед Юни 07, 2020 2:16 pm by Алдур

» Една буква,5 думи
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeПон Юни 01, 2020 7:21 pm by Константин Кастанеда

» Домът на Алдур и Болинтар
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeПет Май 29, 2020 7:49 pm by Урика

» Fuck or Pass
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeСъб Май 23, 2020 3:38 pm by Урика

» Болница "Mercy West"
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeНед Май 10, 2020 6:37 am by Урика

» Парк"Ривърти"
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeСъб Май 09, 2020 8:22 pm by Урика

» Търся си някои за РП?
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeПон Май 04, 2020 7:37 pm by Урика

» Гласуване в БГ Топ
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeВто Ное 08, 2016 4:59 pm by Александер Барис

» Каква професия подхожда на предишния?
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeЧет Авг 20, 2015 12:59 pm by Изабела

» Колко % ?
Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeЧет Авг 20, 2015 12:58 pm by Изабела

500 кучета се нуждаят от 1 SMS
Екип
Брояч
free counters
Top posters
Клеър Монгомъри
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Саманта Такър
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Isabelle Stromberg
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Тран Дюбос
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Том Милс
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Харпър Дейл
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Алекса Рен
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Selene
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Силвия Томсън
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Виктория Монгомъри
Али Конди - Подборът” I_vote_lcapАли Конди - Подборът” I_voting_barАли Конди - Подборът” I_vote_rcap 
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 36, на Съб Сеп 16, 2023 5:34 am

 

 Али Конди - Подборът”

Go down 
АвторСъобщение
Клеър Монгомъри
The Big Boss
The Big Boss
Клеър Монгомъри


Брой мнения : 4708

Али Конди - Подборът” Empty
ПисанеЗаглавие: Али Конди - Подборът”   Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeПет Яну 20, 2012 1:03 pm

Али Конди - Подборът” Pic1_267_284

Антиутопия за перфектния подбор на Обществото и несъвършения избор на сърцето в един прекрасен нов свят

„Подборът”

НАБЛЮДАВАНИ ОТ ОБЩЕСТВОТО
ПРИКОВАНИ ОТ ПРАВИЛАТА
ОСВОБОДЕНИ ОТ ЛЮБОВТА


Обществото ги обвързва! Любовта ги освобождава!
Искаш ли да знаеш какво те очаква в бъдещето?
В Обществото решенията се вземат от Служителите. Кого да обичаш. Къде да работиш. Как да живееш. Кога да умреш.

Касия и нейните седемнайсетгодишни връстници винаги са вярвали в системата на Подбора. Тя им гарантира дълъг живот, добра работа и идеален партньор срещу нищожна цена – да се подчиняват на правилата в Обществото.

Така че, когато най-добрият й приятел се появява на екрана като определения за нея партньор за цял живот, Касия е напълно убедена, че това е правилното решение. Но миг преди екранът да угасне, тя вижда и друго лице... Сега пред нея стои невъзможен избор: между Ксандър и Кай, между единствения й познат живот и пътя, по който никой не смее да поеме, между перфектния подбор на Обществото и несъвършения избор на сърцето.

Роман за избора, за любовта, за смелостта да си различен, за несъвършенството на съвършените светове.

„Подборът” е история точно за този момент, за днешния ден. История, която ще се превърне в класика.
Модерно написан роман в традицията на емблематичните антиутопии „1984” на Джордж Оруел и „451° по Фаренхайт” на Рей Бредбъри.

Издателството изказва благодарност на двамата кръстници на книгата – Виктор Кондов (гр. Добрич) и Светослав Кочанов (гр. Ст. Загора)!
Върнете се в началото Go down
Клеър Монгомъри
The Big Boss
The Big Boss
Клеър Монгомъри


Брой мнения : 4708

Али Конди - Подборът” Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Али Конди - Подборът”   Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeПет Яну 20, 2012 1:08 pm

Али Конди - Подборът” 4286762W



Скоро след като дебютира на второ място в класацията на New York Times за тийнейджърски книги, антиутопията „Кръстопът” от Али Конди вече е на български език. Имам удоволствието да Ви представя дългоочакваното продължение на „Подборът”.



Футуристична приказка за любовта и свободната воля, която ви пита: може ли да има свобода без право на избор? История за пътуването, за любовта, за бунта срещу ограниченията и осъзнаването на собствената индивидуалност.



В „Подборът” Касия избра своя път. Къде ще я отведе той в „Кръстопът”?



Книгата излиза на 23 януари 2012 г.
Върнете се в началото Go down
Клеър Монгомъри
The Big Boss
The Big Boss
Клеър Монгомъри


Брой мнения : 4708

Али Конди - Подборът” Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Али Конди - Подборът”   Али Конди - Подборът” I_icon_minitimeПет Яну 20, 2012 1:32 pm

Снимка на авторката:

Али Конди - Подборът” 4286775q

Първа корица с висока резолюция:

Али Конди - Подборът” 4286762W

Текст от четвърта корица + анотация:

Али Конди - Подборът” K4w5dj_th

Продължение на „Подборът”

Кръстопът

от Али Конди

Обществото ги раздели. Дали любовта ще ги събере?

В Подборът Касия избра своя път. Къде ще я отведе той в Кръстопът?

Касия заминава за Външните провинции, за да открие Кай. Тя знае, че нейният любим е отведен на място, където е обречен на сигурна смърт. Когато успява да стигне до най-далечните краища на Обществото, Касия разбира, че Кай е намерил начин да избяга. Тя отново се впуска след него, като следва знаците, които той е оставил след себе си.

В търсене на бъдеще, което може и да не съществува, и колебаейки се с кого да го сподели, тя открива един нов свят, пълен с бунтовници и неочаквани предателства. Никой не е такъв, за какъвто го е мислила – Ксандър може би държи ключа към Бунта и дори все още и към нейното сърце; Кай има несподелени тайни. Играта отново се променя.

Пътуването я изправя пред огромни физически изпитания, но я кара да си зададе и някои важни въпроси. На какво държи най-много? От какво е готова да се откаже в името на любовта си? Какво ли я очаква на ръба на Обществото, в коя посока ще я поведе сърцето й?

Изборът е невъзможно труден... Касия е на кръстопът...
Книгите на Али Конди не слизат от върховете на най-престижните литературни класации – „Подборът” е бестселър номер 1 на New York Times в класацията за тийнейджърски книги, а „Кръстопът” дебютира на второ място!
„Кръстопът” е избрана за най-добра книга за зимата на 2011-2012 от класацията Kids’ Indie Next List. Книгите в нея са подбрани от независими книжарници от САЩ.
Мнениея за книгата:
„Кръстопът” е продължение, изпълнено с толкова много действие и емоция, че ще ви остави без дъх! Героите, които нарушават правилата, създават нови съюзи и поемат по неочаквани пътища, ни водят решително към кулминацията, която нямаме търпение да открием в третата и последна част на „Подборът”.” Shelf Awareness
„Жив, поетичен текст, който ще потопи феновете в света на копнежите и надеждите на едни от най-интересните герои, създавани в последно време – Касия и Кай. Али Конди се е справила чудесно!” Publishers Weekly
„Разказана от гледните точки на Касия и Кай, книгата дава на читателите пълен достъп до сърцата и умовете на тези любими герои. Можем направо да докоснем с ръка техните нужди, любов и противоречия. Гласовете им звучат ярко и искрено, а текстът на Али Конди често звучи като истинска поезия.” School Library Journal


Интервю с авторката Али Конди - „Кръстопът” – между трудностите, болката и истинската свобода на избора

Али Конди - Подборът” Xdffd_th

„Кръстопът” – между трудностите, болката и истинската свобода на избора


Али Конди е бивш преподавател по английски език. Живее със съпруга си и тримата им синове край Солт Лейк Сити, Юта. Тя обича да чете, да тича, да похапва и да слуша как мъжът й свири на китара.
В антиутопията й „Подборът” правителството отговаря за всичко в живота на хората. Така е уреден и бракът между седемнайсетгодишната Касия и най-добрия й приятел Ксандър, страхотно момче, за което повечето момичета биха се радвали, ако бъде определен за техен партньор. Но възможно ли е истинската половинка на Касия да е Кай, странен и мълчалив младеж? В продължението на „Подборът” - „Кръстопът”, Касия напуска сигурността на Обществото, за да открие Кай, който е изпратен в далечните провинции, където най-вероятно ще срещне смъртта.
Сюзън Карпентър е автор на рубрика за литература, озаглавена „Не само за деца”, която излиза в популярния сайт Los Angeles Times. Ето какви въпроси зададе тя на Али Конди.


Казвате, че трилогията е за момиче, което се учи как да прави своя избор. Какво ви привлече в тази идея?

О.: Имах страхотни родители, които винаги са ми давали възможността сама да вземам решения. Едва по-късно осъзнах колко рядко е за едно момиче да чува думи като: „Можеш да бъдеш майка или да направиш кариера, можеш да бъдеш и двете или пък да избереш да постъпиш по съвсем различен начин”. За мен тази тема е много важна, много лична.

Голяма част от действието в първата книга се случва в Обществото, където всичко – от храната, която хората ядат, през музиката, която слушат, и човека, за когото трябва да се омъжат - е определено предварително. Защо Касия бяга толкова далече от този свят в „Кръстопът”?

О.: Едно е да кажеш „Аз избирам любовта, избирам свободата”, съвсем друго е да го докажеш. Мисля, че и аз, и читателите имахме нужда да видим как тя го прави наистина. В границите на Обществото щеше да й бъде невъзможно. Исках тя да избяга, да почувства трудностите и болката от избора, който е направила, но също така да усети и истинската свобода.

Касия трябва да вземе няколко трудни решения – дали да се подчини на правилата на Обществото и най-вече – да избере истинската си любов, Ксандър или Кай, а и двамата са достойни за любов. Споменавали сте, че и в двамата герои има черти от вашия съпруг. Разкажете ни повече за това.

О.:Мисля, че мога да кажа, че умея да правя избор между доброто и злото в живота си. Но винаги ми е било трудно да правя избор между нещо добро и друго, също толкова добро. Исках героинята ми да бъде интересна, да се изправи срещу това най-тежко според мен предизвикателство. Едно от нещата, които много харесвам в съпруга си, е, че той има множество и различни умения. Когато го срещнах, беше учител по английски език. Пише поезия и свири на китара. Мина време и той реши да се занимава с икономика и това му се удаде, защото освен артистичната си страна, той е и много аналитичен и има добре развита логика. Дадох на Ксандър по-аналитичните и харизматични черти на моя мъж, а на Кай – по-загадъчните, по-творческите.

Основната част от действието в „Кръстопът” се развива във Външните провинции. Когато ги описвахте, навярно сте имали предвид природата на родния си щат, на Юта?

О.: Родена съм и съм израсла в Южна Юта. Все още живея в Юта, в Солт Лейк Сити, но пейзажът на детството ми беше изпъстрен с червени скали, със стръмните каньони и с всички тези места, които сте виждали в апокалиптичните филми като „Планетата на маймуните” или „2001: Една одисея в космоса”. Природата е поразяващо красива, но същевременно навява и чувството за надвиснала опасност. Един по-силен порой, и всичко може да бъде отнесено по пътя на водата. Харесва ми това чувство за тревожност. В книгата Касия много време се катери сред планинска формация, която нарича „Разлома” – един хибрид между каньона Зайон и всички други места, сред които израснах и се катерех като дете.

Касия казва, че Външните провинции са място, където светът се променя. Това е място на началото и на края, място, където човек може да бъде или всичко, или нищо. Защо този пейзаж създава такава двойственост?

О.: Да, и това чувство е породено от личен опит, от катеренето из тези каньони. Родителите ми ни водеха там всеки уикенд, когато бяхме малки. Спомням си как гледах каньоните и си мислех: „О, колко съм малка!”. Природата ми показваше, че ние, хората, бяхме наистина незначителни в сравнение с нея. Някак е плашещо и обезкуражаващо, въпреки че познавах и обичах това място.Същевременно катеренето из тези каньони те прави човека, който си, и в огромна степен там си много повече себе си, много по-уверен. Каньонът не го е грижа за теб. Използвах подобно изречение в книгата. Той не се интересува коя и каква съм аз, но едновременно ме смирява и ми дава сили да повярвам в самата себе си. Само една такава дива природа може да предизвика подобни чувства у хората.

Източник: Latimesblogs.latimes.com
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Али Конди - Подборът” Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Али Конди - Подборът”   Али Конди - Подборът” I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Али Конди - Подборът”
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
The magic world of ShadowHood :: Друго :: Свободна зона :: Книги :: Книги-
Идете на: